W dniu 21 maja 2016 w podkoszalińskiej miejscowości Szczeglino odbyła się Majówka z Historią. Wydarzenie to miało na celu popularyzację historii, szczególnie wśród najmłodszych. Zorganizowane zostało przez sołectwa Szczeglino i Mokre, Urząd Miasta i Gminy w Sianowie, Centrum Kultury w Sianowie, Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Odkrywcy” i Studio Historyczne „Huzar”oraz koszalińskie i kołobrzeskie muzea oraz Archiwum Państwowe w Koszalinie.

Uczestnikami majówki były zaś grupy rekonstrukcji historycznej i stowarzyszenia historyczne z Koszalina i okolic. Bałtyckie Stowarzyszenie Historii "Perun" zorganizowało strzelnicę ASG, a dla najmłodszych przygotowaliśmy patriotyczne kolorowanki i zabawę w układanie słów Hymnu Narodowego. Rozprowadzaliśmy też ulotki zaprzyjaźnionego Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu oraz mapy fortyfikacji helskich.

Majówka cieszyła się olbrzymią popularnością. Przez osiem godzin tłum zwiedzających aktywnie poznawał historię, za co należą się ogromne brawa pomysłodawcom i organizatorom.


Burmistrz Sianowa przy stoisku BSMH "Perun"

 


Tekst: Wojciech Sokołowski

Zdjęcia: Wojciech Sokołowski, Zbigniew Izraelski

 
Reklama
Reklama
Reklama