W dniu Święta Wojska Polskiego w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie odbył się "Piknik w Mundurze" zorganizowany przez BSMH "Perun", Muzeum i Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie.

W Pikniku uczestniczyli również przedstawicie służb mundurowych (Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Policji i WKU Koszalin) oraz liczne grupy rekonstrukcyjne i miłośnicy historii: G.R.H. 2. pułku ułanów 1. Warszawskiej Brygady Kawalerii, 1. Kołobrzeska Brygada Kolekcjonerska Aktywni Kołobrzeżanie, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej REGA, GRH 2-go Morskiego Pułku Strzelców, Stowarzyszenie Historyczno –Eksploracyjne ODKRYWCY, Jack of Diamonds Reenactment Group, Mieleńska Grupa Rekonstrukcji Historycznej, Grzmot Grupa Rekonstrukcji Historycznych, Koszaliński Klub Strzelecki „Kaliber”, Studio Historyczne Huzar, Wojskowa Grupa Motocyklowa oraz Muzeum Oręża Polskiego.

Uroczystość uświetniła Orkiestra Wojskowa CS SP z Koszalina.

Pomimo upalnego sierpniowego dnia mieszkańcy Koszalina i goście odwiedzający nasze Wybrzeże tłumnie zawitali w gościnne progi Muzeum OPL. Dużym powodzeniem jak zwykle cieszyły się specjalistyczne wozy strażackie, a także możliwość obejrzenia od środka powietrznej salonki – samolotu Jak-40.

Najmłodsi chętnie korzystali z trenażera strzeleckiego „Cyklop” gdzie mogli sprawdzić na sucho swoje umiejętności w celowaniu do tarczy.

Na wszystkich zaś ogromne wrażenie zrobił pokaz ratownictwa drogowego zrealizowany przez strażaków i pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w to przedsięwzięcie, a na kolejną edycję pikniku zapraszamy w sierpniu 2018.

Galeria zdjęć z pikniku

Tekst:
Wojciech Sokołowski'

Zdjęcia:
Wojciech Sokołowski
Tomasz Chachaj

 
Reklama
Reklama
Reklama