W dniu 8 maja 2018 na placu Politechniki Koszalińskiej przy ul. Śniadeckich 2 odbyły się "Koszalińskie spotkanie z Historią - Płomienie Zwycięstwa 2018", które upamiętniały rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.

Mieszkańcy Koszalina mogli obejrzeć współczesny sprzęt bojowy wystawiony przez Centrum Szkolenia Sił Powietrznych, posłuchać pieśni wojskowych i patriotycznych w wykonaniu Chóru Reprezentacyjnego Związku Piłsudczyków RP. W holu Politechniki prezentowane były dwie wystawy - modeli wykonanych przez Koszaliński Pluton Modelarski oraz wystawa dokumentów archiwalnych "Koszalin 1945" przygotowana przez Archiwum Państwowe w Koszalinie.

Całość dopełniały grupy rekonstrukcyjne i uroczyste podpalenie Ognistych Ptaków. To ostatnie wydarzenie zostało przygotowane przez harcerzy.

Współorganizatorami wydarzenia były następujące organizacje i instytucje: Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii PERUN, Politechnika Koszalińska, Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. R. Traugutta w Koszalinie, Archiwum Państwowym w Koszalinie, Urząd Miasta Koszalin i harcerze Hufca Ziemi Koszalińskiej

 

Tekst: Wojciech Sokołowski

Zdjęcia: Politechnika Koszalińska

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama