W dniu 15 sierpnia 2020 świętowaliśmy święto Wojska Polskiego i setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Niestety ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie został zorganizowany tradycyjny w Piknik w Mundurze.

W zamian za to na terenie Muzeum Obrony Przeciwlotniczej odbyły się Koszalińskie Spotkania z Historią, które poświęcone było Viktorii Warszawskiej. Rekonstruktorzy przygotowali dioramy z umundurowaniem i historycznym wyposażeniem oraz uzbrojeniem współczesnym, które było prezentowane przez koszalińskich miłośników airsoftu). Prezentowane były również dwie wystawy „Piłsudski w oczach jemu współczesnych” oraz „Każdy obywatel żołnierzem – każdy żołnierz obywatelem". Odwiedzający w tym dniu muzeum mogli też wziąć udział w konkursach historycznych z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Politechnikę Koszalińską, a o godzinie 12:00 odbył wernisaż wystawy „100 lat Viktorii Warszawskiej”, na której prezentowane były min. eksponaty z kolekcji członków BSMH Perun.

W wydarzeniu brali udział przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń takich jak BSMH Perun, Politechnika Koszalińska, Muzeum Obrony Przeciwlotniczej im. płk. Stanisława Paszkiewicza w Koszalinie, Koszalińskie Przymierze, ZHP Koszalin, ZHP Sianów, SAGO Koszalin, G.R.H. 2. pułku ułanów 1. Warszawskiej Brygady Kawalerii i Koszalin Centrum Pomorza

Dziękujemy wszystkim biorącym udział w Koszalińskich Spotkaniach z Historią, gościom którzy odwiedzili Muzeum oraz osobom biorącym udział w organizacji wydarzenia.

Gościem na Koszalińskich spotkaniach z Historią była Pani Rektor Elekt Politechniki Koszalińskiej prof. Danuta Zawadzka

Delegacja BSMH Perun wystawiła też wartę honorową przed pomnikiem Marszałka Piłsudskiego oraz złożyła kwiaty przy pomniku.


Foto: Robert Suszyński, Wojciech Sokołowski, Dariusz Kamiński, Tomasz Chachaj

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama