Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, wiosennej atmosfery oraz miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie

życzą członkowie BSMH "Perun".

 

Na początku marca 1945 roku oddziały I Armii Wojska Polskiego, po ciężkich walkach o przełamanie Wału Pomorskiego, dotarły na wybrzeże Bałtyku. W tym czasie broniła się Twierdza Kołobrzeg. Miasto, którego port miał posłużyć do ewakuacji niemieckich wojsk z rejonu Pomorza.

Pierwszy nieudany szturm z marszu podjęły 4.03.1945 roku oddziały radzieckiej 1. Armii Pancernej. Po tym niepowodzeniu do ostatecznego szturmu zostały wyznaczone oddziały I AWP w składzie: 3 DP, 4 DP i 6 DP. W późniejszym czasie do walki został również rzucony 4. pczc.

Więcej…

 
W dniu 28.02.2018 odbyło się Walne Zebranie BSMH "Perun". Podczas zebrania zostało przedstawione i zaakceptowane przez zgromadzonych sprawozdanie za ubiegły rok oraz plan działania na rok 2018.

Zostały omówione najbliższe działania związane z VI Rajdem Szlakiem Walk I AWP i marcowymi lekcjami historii.

28.02.2018 Zarząd podjął również decyzję o przyjęciu nowych członków: Katarzyny Rajtak i Roberta Bieńka.

 

W gościnnych progach Klubu Wojskowego 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego w dniu 11.01.2018 odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne BSHM Perun, w którym wzięli udział zarówno członkowie stowarzyszenia, sympatycy i goście.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i spotkanie w miłej atmosferze.

 

W dniu Święta Wojska Polskiego w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie odbył się "Piknik w Mundurze" zorganizowany przez BSMH "Perun", Muzeum i Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta w Koszalinie.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama