Zapraszamy na kolejną edycję imprezy organizowanej z okazji zakończenia II wojny Światowej w Europie. Wydarzenie w tym roku ma charakter hybrydowy - oprócz prezentacji na profilu wydarzenia przewidujemy również konkurs, który zostanie przeprowadzony na ulicach Koszalina.

W programie:

  • Gra miejska
  • Konkurs piosenki harcerskiej i patriotycznej
  • Konkurs historyczny
  • Pokazy i prezentacje online

Więcej…

 

 

W dniach 12 i  13 marca 2021 roku w Kołobrzegu odbyła się druga edycja Historycznej Gry Miejskiej „Śladami Bohaterów walk o Kołobrzeg w 1945 r.”, uzupełniona internetowymi warsztatami  adresowanymi  do  młodzieży  szkolnej.  Oba  przedsięwzięcia  zrealizowane zostały  w  pełnym  reżimie  sanitarnym,  w  przeważającej  części  w  przestrzeni  otwartej. Oprócz  kołobrzeskiego  Muzeum Oręża Polskiego  w wydarzeniu wzięły udział  stowarzyszenia i grupy rekonstrukcyjne z Pomorza oraz Wielkopolski, a także zabytkowy sprzęt wojskowy. Projekt został sfinansowany z programu "Społecznik na lata 2019-2021 -Program Marszałkowski”.

W dniu 12.03.2021 w wydarzeniu brali też aktywny udział członkowie BSMH "Perun" - obsadziliśmy punkt startowy pod ratuszem, następnie byliśmy przy dworcu kolejowym i w porcie - pod latarnią morską. Rekonstruktorzy zakończyli wydarzenie na bałtyckiej plaży - z armaty 45 mm wz. 1937 i armaty ppanc 45 mm wz. 1942 oddane zostały cztery wystrzały, a odbyła się scena symbolicznych zaślubin z Bałtykiem. Poczet flagowy wystawili koledzy z SRH Rega i Studia Historycznego Huzar.

Więcej…

 

Najserdeczniejsze życzenia Wszystkim Drogim Paniom, pogody ducha, wszelkiej pomyślności, zadowolenia z życia i realizacji planów tych dużych i tych małych

składa

BSMH Perun

 

W dniu 26.02.2021 zapraszamy Państwa do uczestnictwa w konferencji popularnonaukowej "Z dziejów Centralnego Okręgu Przemysłowego". Wydarzenie zostało przygotowane wspólnie przez Partnerów"

  • Politechnikę Koszalińską
  • BSMH Perun
  • Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie
  • Archiwum Państwowe w Koszalinie.
W ramach wydarzenia do dnia 26.02.2021 w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej będzie można obejrzeć dedykowaną wystawę o Centralnym Okręgu Przemysłowym.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama