Harmonogram V Rajdu Szlakiem Walk I AWP

Więcej…

 

W sobotę 4 lutego 2017 przy pomniku w Modrolesie, który upamiętnia jeńców obozu Stalag Luft IV, odbyły się uroczystości związane z 72 rocznicą Marszu Śmierci.  O godzinie 10:30 odbyła się oficjalna część, która rozpoczęła się od Hymnu Państwowego. Następnie Burmistrz Robert Falana powitał zaproszonych gości i przedstawił historię obozu i późniejszej tragicznej ewakuacji. Głos zabrali również zaproszeni goście, w tym między innymi syn polskiego pilota dywizjonu 305, jeńca Stalagu Luft IV, pan Krzysztof Miksza.  Po okolicznościowych przemowach poświęconych alianckim lotnikom odbył się apel poległych zakończony salwą honorową. Na koniec uroczystości pod pomnikiem złożono wieńce i zapalono znicze.

Wartę honorową i asystę wojskową wystawił 8 Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy, a orkiestrę Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie.

Więcej…

 

Wizualizacja początku ścieżki edukacyjnej. Tak może już niebawem wyglądać Stalag Luft IV. Serdeczne podziękowania dla wykonawcy wizualizacji firmy Slice Cube.

Więcej…

 

 

Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze, oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym nowym roku życzą członkowie Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii "Perun".

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama