W dniu 11.11.2019 z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Koszalinie odbyły się uroczystości państwowe pod pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wzięła w nich udział delegacja BSMH Perun, która w historycznych mundurach złożyła pod pomnikiem wiązankę kwiatów.


Foto: Tomasz Chachaj

Więcej…

 

W dniu 10.11.2019 w Tychowie odbyło się widowisko historyczne "Zdobycie Szubina w czasie Powstania Wielkopolskiego", którego współorganizatorem było BSMH Perun. W widowisku wzięli udział również rekonstruktorzy z innych grup i stowarzyszeń, min. z SHE "Odkrywcy" z Koszalina, Towarzystwo Historyczne, z Kcyni, SAGO Koszalin, Grupa Szturmowa z Bydgoszczy. Komentarzem historycznym widowisko opatrzył dr Wojciech Grobelski, kierownik Muzeum Obrony Przeciwlotniczej z Koszalina.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie.

Więcej…

 

W dniu 15 sierpnia 2019 z okazji Święta Wojska Polskiego odbył się już kolejny Piknik w Mundurze współorganizowany przez BSMH "Perun", Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta i Muzeum Obrony Przeciwlotniczej. W tym roku przyciągnął on rekordową ilość gości, na których czekały liczne atrakcje.

Po oficjalnym przywitaniu przez Komendanta Centrum ppłk Józefa Trejdera, dowódcę 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego ppłk Wiesława Kaweckiego, prezesa BSMH Perun i Kierownika Muzeum OPL dr Wojciecha Grobelskiego piknik mocnym akcentem rozpoczęli strzelcy z JS 1373 Koszalin. Widowiskowe zatrzymanie samochodu z pirotechnicznymi środkami pozoracji pola walki podobało się publiczności.

Więcej…

 

Zapraszamy na kolejną edycję Pikniku w Mundurze - Mundurowi dla bezpieczeństwa, która odbędzie się w dniu 15 sierpnia 2019 w godz. 15:00 - 19:00 na terenie Centrum Szkolenia Sił Powietrznych i Muzeum Obrony Przeciwlotniczej.


Więcej…

 

W dniu 1 sierpnia 2019 członkowie BSMH „Perun” kolejny raz wzięli udział w inscenizacji upamiętniającej Powstanie Warszawskie w Sianowie. Inscenizacja została poprzedzona  uroczystością z udziałem wojskowej asysty honorowej z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych,  na której obecni byli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, wojska i innych służb mundurowych.  Ceremonię zaszczycił swoją obecnością uczestnik Powstania pan Eugeniusz Kaczorowski.

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama