Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii „PERUN”

zaprasza na

Konferencję o turystyce w Gminie Tychowo pod hasłem:

TYCHOWO ZNANE I NIEZNANE

W maju wraz z Burmistrzem Tychowa Robertem Falaną rozpoczynamy cykl spotkań z mieszkańcami naszej Gminy, aby móc przybliżyć wszystkim atrakcje turystyczne, które nas otaczają. Zwieńczeniem tych spotkań będzie konferencja, na której przedstawione zostaną wszystkie atrakcje, które przyczynią się do rozwoju turystyki w naszym regionie.

Na spotkaniach omawiane będą miejsca, które są już przystosowane do potrzeb turystyki, ale również takie, przy których będzie trzeba popracować fizycznie jak i pozyskać dla nich pewne środki finansowe. Mamy dookoła nas piękną przyrodę, pomniki historii oraz duży potencjał w turystyce militarnej.

Więcej…

 

Harmonogram V Rajdu Szlakiem Walk I AWP

Więcej…

 

W sobotę 4 lutego 2017 przy pomniku w Modrolesie, który upamiętnia jeńców obozu Stalag Luft IV, odbyły się uroczystości związane z 72 rocznicą Marszu Śmierci.  O godzinie 10:30 odbyła się oficjalna część, która rozpoczęła się od Hymnu Państwowego. Następnie Burmistrz Robert Falana powitał zaproszonych gości i przedstawił historię obozu i późniejszej tragicznej ewakuacji. Głos zabrali również zaproszeni goście, w tym między innymi syn polskiego pilota dywizjonu 305, jeńca Stalagu Luft IV, pan Krzysztof Miksza.  Po okolicznościowych przemowach poświęconych alianckim lotnikom odbył się apel poległych zakończony salwą honorową. Na koniec uroczystości pod pomnikiem złożono wieńce i zapalono znicze.

Wartę honorową i asystę wojskową wystawił 8 Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy, a orkiestrę Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie.

Więcej…

 

Wizualizacja początku ścieżki edukacyjnej. Tak może już niebawem wyglądać Stalag Luft IV. Serdeczne podziękowania dla wykonawcy wizualizacji firmy Slice Cube.

Więcej…

 

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama