W dniu 7 maja 2012 w Zespole Szkół nr 7 im. Bronisława Bukowskiego w Koszalinie odbyła się lekcja historii poświęcona rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Lekcja została zorganizowana przez dyrekcję Zespołu Szkół nr 7 i Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii "Perun". Młodzieży zgromadzonej na szkolnym boisku został zaprezentowany sprzęt oraz uzbrojenie żołnierzy koalicji antyhitlerowskiej - od żołnierzy Września po żołnierzy amerykańskiej 82 Dywizji Powietrznodesantowej, powstańców warszawskich i żołnierzy LWP.

Atrakcją była strzelająca 45 mm armata przeciwpancerna wz. 1937 (53-K), tzw. "muchobojka". Po części oficjalnej młodzież w indywidualnych rozmowach miała okazję zapoznać się w sposób bardziej szczegółowy z uzbrojeniem i wyposażeniem prezentowanym przez członków "Peruna". Największą popularnością cieszyły się oczywiście repliki broni i oryginalne "pepesze".

Stowarzyszenie "Perun" i dyrekcja Zespołu Szkół nr 7 będą w dalszym ciągu współpracować w propagowaniu wiedzy historycznej wśród młodzieży.

Więcej…

 

13 kwietnia 2012 w koszalińskim Zespole Szkół nr 9 odbyła się wystawa poświęcona zbrodni katyńskiej współorganizowana przez Bałtyckie Stowarzyszenie "Perun". Relację o tym wydarzeniu zamieścił Głos Koszaliński.

 

W dniu 11 kwietnia 2012 zostały praktycznie zakończone prace przy moździerzu 120 mm wz. 1941. Moździerz został z powrotem ustawiony na swoim stanowisku, a ekipa renowacyjna pozwoliła sobie na wykonanie pamiątkowego zdjęcia. Oczywiście nie są to wszystkie osoby, które uczestniczyły w pracach, mam nadzieje że po wykonaniu całości zadań renowacyjnych uda się zrobić kompletną "rodzinną fotkę".

 

Więcej…

 

 

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama