W dniu 19 grudnia 2016 w klubie "Kawałek Podłogi" odbyło się spotkanie wigilijne Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii "Perun" połączone z pięcioleciem powołania Stowarzyszenia.

Więcej…

 

19 grudnia 2016 roku o godzinie 20:00 w klubie "Kawałek Podłogi", przy ul. Piastowskiej odbędzie się spotkanie wigilijne BSMH PERUN połączone z 5. rocznicą powołanie Stowarzyszenia.

Zgłoszenia uczestnictwa: Zbigniew Izraelski

Serdecznie zapraszamy!


 

Do naszego stowarzyszenia akces złożyli i zostali przyjęci nowi członkowie. Jest to pani Elżbieta Skrzyniarz i pan Piotr Owczarek.

Życzymy powodzenia!

 

W dniu 15 sierpnia 2016 odbył się już czwarty Piknik w Mundurze zorganizowany z okazji Święta Wojska Polskiego. Tradycyjnie już na piknik tłumnie przybyli mieszkańcy Koszalina – wystarczy tu wspomnieć, że przygotowane dzięki współpracy z Politechniką Koszalińską „przepustki” w liczbie 500 sztuk rozeszły się w ciągu niecałej godziny!

Na przybyłych czekały liczne atrakcje związane z historią i mundurem. Poczynając od średniowiecza, którego przedstawiciele zaprezentowali pokaz tańców i walk rycerzy, a kończąc na współczesności reprezentowanej przez pokazy uzbrojenia 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Więcej…

 

Zapraszamy mieszkańców Koszalina i gości na spotkanie z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego.

W programie:

  • wystawa zdjęć z Powstania
  • dioramy grup rekonstrukcyjnych
  • pokazy ratownictwa medycznego
  • gry i zabawy o tematyce patriotycznej dla najmłodszych
  • grochówka

1 sierpień 2016, godz. 18:00, róg ulicy Młyńskiej i Podgrodzie

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama