Pilny komunikat dotyczący zebrania walnego Stowarzyszenia - odbędzie się w Klubie Wojskowym 8 pplot przy ul. 4-go Marca.

 

Członków BSMH Perun zawiadamiamy, że w w dniu 14.05.2019 o godz. 18:00 odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze.

W przypadku braku kworum drugi termin wyznaczony jest na 14.05.2019 godz. 18:30.

Miejsce: Klub Wojskowy 8 pplot ul. 4-go Marca

 

 

Więcej…

 

W dniu 10.11.2018r. Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii PERUN, Stowarzyszenie Historyczno Eksploracyjne  ODKRYWCY, zapraszają na stację Koszalińskiej Kolejki Wąskotorowej gdzie zaprezentują widowisko historyczne zdobycia przez Powstańców Wielkopolskich Pociąg Pancerny Nr.22 (Panzerzug 22 (P.Z 22)). Widowisko przybliży prawdziwe wydarzenia jakie rozegrały się podczas Powstania Wielkopolskiego w Zamościu nieopodal stacji kolejowej w Rynarzewie.

Zdobycie pociągu pancernego było niełatwą sprawą wiec wyczyn powstańców zasługuje na wspomnienie tego wydarzenia. Mało kto pamięta, że Powstańcy Wielkopolscy zdobyli prawdziwy pociąg pancerny, uzbrojony w artylerię i broń maszynową. Panzerzug 22 (P.Z 22) był poważnym zagrożeniem dla sił powstańczych walczących na froncie północnym. Rejon operowania pociągu obejmował linię kolejową łączącą Bydgoszcz- Rynarzewo - Szubin - Kcynię.

Więcej…

 

W dniu 15 sierpnia  2018 na gościnnych terenach Muzeum Obrony Przeciwlotniczej i Centrum Szkolenia Sił Powietrznych odbyła się szósta edycję „Pikniku w mundurze – mundurowi dla bezpieczeństwa”, przedsięwzięcia organizowanego przez Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii „PERUN”, Centrum Szkolenia Sil Powietrznych w Koszalinie oraz Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama