W dniu 21 maja 2016 w podkoszalińskiej miejscowości Szczeglino odbyła się Majówka z Historią. Wydarzenie to miało na celu popularyzację historii, szczególnie wśród najmłodszych. Zorganizowane zostało przez sołectwa Szczeglino i Mokre, Urząd Miasta i Gminy w Sianowie, Centrum Kultury w Sianowie, Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Odkrywcy” i Studio Historyczne „Huzar”oraz koszalińskie i kołobrzeskie muzea oraz Archiwum Państwowe w Koszalinie.

Uczestnikami majówki były zaś grupy rekonstrukcji historycznej i stowarzyszenia historyczne z Koszalina i okolic. Bałtyckie Stowarzyszenie Historii "Perun" zorganizowało strzelnicę ASG, a dla najmłodszych przygotowaliśmy patriotyczne kolorowanki i zabawę w układanie słów Hymnu Narodowego. Rozprowadzaliśmy też ulotki zaprzyjaźnionego Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu oraz mapy fortyfikacji helskich.

Majówka cieszyła się olbrzymią popularnością. Przez osiem godzin tłum zwiedzających aktywnie poznawał historię, za co należą się ogromne brawa pomysłodawcom i organizatorom.


Burmistrz Sianowa przy stoisku BSMH "Perun"

Więcej…

 

8. Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy i Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii "Perun" serdecznie zapraszają na otwarcie sali pamięci Żołnierzy Września i bitwy nad Bzurą.

Uroczystość odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2016 o godzinie 13:00 w Klubie Wojskowym 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego (ul. 4-go Marca 5 Koszalin).

Serdecznie zapraszamy!

 

W dniu 6 kwietnia (środa) 2016 roku w sali Klubu Wojskowego w Koszalinie odbędzie się zebranie członków Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii "Perun". Zebranie dotyczy bieżącej działalności.

Zapraszamy!

 

Miłych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w rodzinnej atmosferze i wiosennym nastroju życzą członkowie BSMH "Perun".

 

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama