BSMH "Perun" wraz z koszalińskim 8 Pułkiem Przeciwlotniczym zapraszają na trzecią edycję Pikniku z Mundurem organizowanego z okazji Święta Wojska Polskiego.

W programie przewidziano sporo atrakcji:

 

  • wystawę sprzętu 8 pplot
  • prezentacje grup rekonstrukcyjnych i paramilitarnych
  • prezentacje sprzętu pożarniczego, policyjnego i Straży Granicznej
  • gry i konkursy dla najmłodszych
  • strzelanie z repliki średniowiecznego działa


Program zostanie rozszerzony! Szczegóły wkrótce!

 

W dniu 30.05.2015 członkowie i sympatycy BSMH "Perun" wzięli udział w pikniku organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 w Koszalinie. Piknik organizowany był z okazji Dnia Dziecka, a nasz zespół prezentował sylwetki i uzbrojenie żołnierzy z okresu od II Wojny Światowej po czasy współczesne.

Największym powodzeniem cieszyła się wśród najmłodszych replika polskiego karabinu maszynowego wz. 28 na podstawie przeciwlotniczej, a dzięki Leszkowi Rogalińskiemu na szkolnych korytarzach rozbrzmiały grane na harmonii wojskowe piosenki.

Dziękujemy za miłe przyjęcie w gościnnych progach "osiemnastki!" :)

Więcej…

 

W dniu 25.05.2015 o godz. 19:00 w sali Klubu Wojskowego 8 pplot odbędzie się zebranie robocze poświęcone czerwcowej inscenizacji.

Zapraszamy członków i sympatyków.

 

W dniu 18 maja 2015 roku przy pomniku generała Władysława Andersa w Koszalinie odbyły się uroczystości poświęcone 71. rocznicy zdobycia Monte Cassino. Prowadził je ppłk rezerwy Straży Granicznej dr Wojciech Grobelski, a zorganizował Urząd Miejski przy współudziale Stowarzyszenia Miłośników Starego Koszalina.Asystę wojskową wystawił 8. Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy.

 

Więcej…

 

8 maja 2015 obchodzony był po raz pierwszy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Jedną z rocznicowych uroczystości był capstrzyk przy pomniku "Ptaki" Hasiora.
Koszalińscy harcerze spowodowali to, że "Ptaki" zapłonęły, ale wcześniej był Apel Pamięci i salwa honorowa. Złożono też wiązanki kwiatów.
Członkowie BSMH "Perun" w mundurach koalicji antyhitlerowskiej również brali udział w uroczystościach. Wystawiona została warta przy pomniku, złożyliśmy również bukiet biało-czerwonych kwiatów.
Wspomagał nas również koszaliński akordeonista - Leszek Rogaliński.


Foto: Jarosław Barczewski CS SP

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama