W sobotę 4 lutego 2017 przy pomniku w Modrolesie, który upamiętnia jeńców obozu Stalag Luft IV, odbyły się uroczystości związane z 72 rocznicą Marszu Śmierci.  O godzinie 10:30 odbyła się oficjalna część, która rozpoczęła się od Hymnu Państwowego. Następnie Burmistrz Robert Falana powitał zaproszonych gości i przedstawił historię obozu i późniejszej tragicznej ewakuacji. Głos zabrali również zaproszeni goście, w tym między innymi syn polskiego pilota dywizjonu 305, jeńca Stalagu Luft IV, pan Krzysztof Miksza.  Po okolicznościowych przemowach poświęconych alianckim lotnikom odbył się apel poległych zakończony salwą honorową. Na koniec uroczystości pod pomnikiem złożono wieńce i zapalono znicze.

Wartę honorową i asystę wojskową wystawił 8 Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy, a orkiestrę Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie.

Więcej…

 

Wizualizacja początku ścieżki edukacyjnej. Tak może już niebawem wyglądać Stalag Luft IV. Serdeczne podziękowania dla wykonawcy wizualizacji firmy Slice Cube.

Więcej…

 

 

W dniu 19 grudnia 2016 w klubie "Kawałek Podłogi" odbyło się spotkanie wigilijne Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii "Perun" połączone z pięcioleciem powołania Stowarzyszenia.

Więcej…

 

19 grudnia 2016 roku o godzinie 20:00 w klubie "Kawałek Podłogi", przy ul. Piastowskiej odbędzie się spotkanie wigilijne BSMH PERUN połączone z 5. rocznicą powołanie Stowarzyszenia.

Zgłoszenia uczestnictwa: Zbigniew Izraelski

Serdecznie zapraszamy!


 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama