W dniu 25.05.2015 o godz. 19:00 w sali Klubu Wojskowego 8 pplot odbędzie się zebranie robocze poświęcone czerwcowej inscenizacji.

Zapraszamy członków i sympatyków.

 

W dniu 18 maja 2015 roku przy pomniku generała Władysława Andersa w Koszalinie odbyły się uroczystości poświęcone 71. rocznicy zdobycia Monte Cassino. Prowadził je ppłk rezerwy Straży Granicznej dr Wojciech Grobelski, a zorganizował Urząd Miejski przy współudziale Stowarzyszenia Miłośników Starego Koszalina.Asystę wojskową wystawił 8. Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy.

 

Więcej…

 

8 maja 2015 obchodzony był po raz pierwszy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Jedną z rocznicowych uroczystości był capstrzyk przy pomniku "Ptaki" Hasiora.
Koszalińscy harcerze spowodowali to, że "Ptaki" zapłonęły, ale wcześniej był Apel Pamięci i salwa honorowa. Złożono też wiązanki kwiatów.
Członkowie BSMH "Perun" w mundurach koalicji antyhitlerowskiej również brali udział w uroczystościach. Wystawiona została warta przy pomniku, złożyliśmy również bukiet biało-czerwonych kwiatów.
Wspomagał nas również koszaliński akordeonista - Leszek Rogaliński.


Foto: Jarosław Barczewski CS SP

Więcej…

 
Informujemy, że w dniu 28.04.2015 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii "Perun".
  • I termin - godz. 18:30
  • II termin - godz. 19:00
Zebranie odbędzie się w Klubie Wojskowym 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego, ul. 4 Marca 5, Koszalin
 

W dniach 10-11.04.2015 członkowie BSMH „Perun” gościli na zaproszenie Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu na uroczystościach z okazji 55-lecia WZU i 90-lecia Szkoły Orląt. Członkowie naszego stowarzyszenia przygotowali prezentacje historycznego sprzętu i uzbrojenia.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama