Do naszego stowarzyszenia akces złożyli i zostali przyjęci nowi członkowie. Jest to pani Elżbieta Skrzyniarz i pan Piotr Owczarek.

Życzymy powodzenia!

 

W dniu 15 sierpnia 2016 odbył się już czwarty Piknik w Mundurze zorganizowany z okazji Święta Wojska Polskiego. Tradycyjnie już na piknik tłumnie przybyli mieszkańcy Koszalina – wystarczy tu wspomnieć, że przygotowane dzięki współpracy z Politechniką Koszalińską „przepustki” w liczbie 500 sztuk rozeszły się w ciągu niecałej godziny!

Na przybyłych czekały liczne atrakcje związane z historią i mundurem. Poczynając od średniowiecza, którego przedstawiciele zaprezentowali pokaz tańców i walk rycerzy, a kończąc na współczesności reprezentowanej przez pokazy uzbrojenia 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Więcej…

 

Zapraszamy mieszkańców Koszalina i gości na spotkanie z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego.

W programie:

  • wystawa zdjęć z Powstania
  • dioramy grup rekonstrukcyjnych
  • pokazy ratownictwa medycznego
  • gry i zabawy o tematyce patriotycznej dla najmłodszych
  • grochówka

1 sierpień 2016, godz. 18:00, róg ulicy Młyńskiej i Podgrodzie

 

W dniu 21 maja 2016 w podkoszalińskiej miejscowości Szczeglino odbyła się Majówka z Historią. Wydarzenie to miało na celu popularyzację historii, szczególnie wśród najmłodszych. Zorganizowane zostało przez sołectwa Szczeglino i Mokre, Urząd Miasta i Gminy w Sianowie, Centrum Kultury w Sianowie, Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Odkrywcy” i Studio Historyczne „Huzar”oraz koszalińskie i kołobrzeskie muzea oraz Archiwum Państwowe w Koszalinie.

Uczestnikami majówki były zaś grupy rekonstrukcji historycznej i stowarzyszenia historyczne z Koszalina i okolic. Bałtyckie Stowarzyszenie Historii "Perun" zorganizowało strzelnicę ASG, a dla najmłodszych przygotowaliśmy patriotyczne kolorowanki i zabawę w układanie słów Hymnu Narodowego. Rozprowadzaliśmy też ulotki zaprzyjaźnionego Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu oraz mapy fortyfikacji helskich.

Majówka cieszyła się olbrzymią popularnością. Przez osiem godzin tłum zwiedzających aktywnie poznawał historię, za co należą się ogromne brawa pomysłodawcom i organizatorom.


Burmistrz Sianowa przy stoisku BSMH "Perun"

Więcej…

 

8. Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy i Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii "Perun" serdecznie zapraszają na otwarcie sali pamięci Żołnierzy Września i bitwy nad Bzurą.

Uroczystość odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2016 o godzinie 13:00 w Klubie Wojskowym 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego (ul. 4-go Marca 5 Koszalin).

Serdecznie zapraszamy!

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama