W dniu 16.12.2014 o godzinie 18:00 odbędzie się walne zebranie Stowarzyszenia.
Zebranie odbędzie się w Klubie Garnizonowym w Koszalinie.

Program zebrania:

  • propozycja zmiany w statucie złożonego do KRS
  • propozycja organizacji spotkanie wigilijne
  • przedstawienie zatwierdzonego planu działania na rok 2015
  • zmiana komisji rewizyjnej w związku z rezygnacją członka
  • wolne wnioski.

Drugi termin Zebrania Walnego - 16.12.2014 godz. 18:30.

 

W dniu 11.11.2014 mieszkańcy Koszalina mogli obejrzeć inscenizacja przedstawiająca epizod walk podczas wojny polsko-sowieckiej w 1920 roku. Stanowiła ona cześć obchodów Narodowego Dnia Niepodległości w Koszalinie, a wzięli w niej udział członkowie BSMH "Perun", GRH "Zwiezda" i GRH "Nałęcz" przy klubie garnizonowym 7BOW oraz uczniowie ZS nr 2 z Koszalina (kompania szkolna). Swojego wsparcia udzielili też harcerze z Hufca Ziemi Koszalińskiej ZHP, a zabezpieczenie terenu w doskonały sposób zapewniła Jednostka Strzelecka 1373 Koszalin. Pirotechnikę zapewniła firma BASK, a wsparcia finansowego udzielił Urząd Miejski w Koszalinie.

Wspaniała pogoda spowodowała, że mieszkańcy Koszalina tłumnie przybyli na obchody. Przed inscenizacją odbyły się oficjalne uroczystości pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego, piknik świąteczny z koncertem Norbiego, a na zakończenie Narodowego Święta Niepodległości spora rzesza Koszalinian mogła podziwiać płonące ptaki, które rozgorzały dzięki harcerzom z z Hufca Ziemi Koszalińskiej ZHP.

Więcej…

 

W Zespole Szkół nr 9 w Koszalinie w dniu 7.11.2014 odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W zorganizowanej z tej okazji lekcji żywej historii wzięli udział członkowie "Peruna".

Więcej zdjęć w galerii "Z życia szkoły".

 

W dniu 4 listopada 2014r. odbyło się walne zebranie członków Bałtyckiego Stowarzyszenia Miłośników Historii PERUN. Jednym z punktów porządku obrad było głosowanie nad rezygnacją z pełnienia funkcji prezesa zarządu Pana Zbigniewa Izraelskiego.

Decyzja ta była podyktowana dbałością o dobro Stowarzyszenia, po fali ataków zarówno personalnych na samego Prezesa zarządu jak i na Stowarzyszenie, jakie miało miejsce po decyzji Ministra Obrony Narodowej odwołującej ze stanowisk Dowódcę Garnizonu Koszalin oraz oficera prasowego tej jednostki.

 

Więcej…

 

W Dzień Zaduszny 2.11.2014 członkowie GRH "Jack of Diamonds" i BSMH "Perun kolejny raz włączyli się w ogólnopolską akcję "Światełko dla żołnierza". W tym roku tradycyjnie odwiedziliśmy koszaliński cmentarz, na którym pochowany jest dowódca polskiego okrętu podwodnego ORP "Żbik" komandor Michał Żebrowski. Zapaliliśmy też symboliczny znicz pod Martyrologii Narodu Polskiego, gdzie znajduje się min. krzyż katyński, tablica poświęcona zwycięskiemu Powstaniu Wielkopolskiemu, czy też tablica poświęcona jeńcom Stalagu Luft IV.


Grób dowódcy ORP "Żbik"

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama