W dniu 5.02.2021 odbyły się pod pomnikiem jeńców alianckich w Modrolesie (na miejscu dawnego obozu Stalag Luft IV) uroczystości związane z rocznicą likwidacji obozu i Marszu Śmierci, w który wyruszyli lotnicy w lutym 1945 roku.
Ze względu na pandemię uroczystości odbyły się w ograniczonym zakresie. Wartę honorową przy pomniku wystawił 8. Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy.

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Wraz z naszymi Partnerami chcieliśmy dla Państwa przygotować w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie wiele atrakcji. Niestety obecna sytuacja związana z epidemią nie pozwala Państwa zaprosić do Muzeum w inny sposób niż tylko wirtualnie.
W tym roku obchodzimy również 95. rocznicę powstania Grobu Nieznanego Żołnierza. Tą rocznicę też chcielibyśmy uczcić.


Więcej…

 

1 września 2020 w Koszalinie i w Sianowie rekonstruktorzy i harcerze uczcili pamięć ofiar II WŚ. W Koszalinie o 4:46, minutę po tym jak 81 lat temu padły pierwsze pociski na Westerplatte,a 5 minut po tym jak został zbombardowany bezbronny Wieluń, spod Koszalińskiego Ratusza pod pomnik Marszałka Piłsudskiego przemaszerowali członkowie BSMH Perun, Koszalińskiego Przymierza i harcerze z koszalińskiego hufca ZHP.

Pod pomnikiem Marszałka zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

Podobnie uczcili rocznicę wybuchu II WŚ harcerze Hufca Ziemi Koszalińskiej ZHP w Sianowie.

Więcej…

 

W dniu 15 sierpnia 2020 świętowaliśmy święto Wojska Polskiego i setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Niestety ze względu na zagrożenie epidemiologiczne nie został zorganizowany tradycyjny w Piknik w Mundurze.

Więcej…

 

W dniu 24 lipca w Polsce Policja obchodzi swoje święto, ustanowione w dniu 21 lipca 1995. Z tej okazji chcielibyśmy przybliżyć początki pracy kobiet w policyjnych szeregach.


Katarzyna Bieniek - rekonstrukcja postaci policjantki z okresu II RP
Foto: Rekografia.pl

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama