Strona informacyjna rajdu upamiętniającego walki 1. Armii Wojska Polskiego o pomorskie miasta.

W dniach 1-3.03.2013 odbył się I Rajd Szlakiem Walk I Armii Wojska Polskiego o Pomorskie Miasta. Organizatorem rajdu było Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Perun” ale rajd nie mógłby się odbyć gdyby nie wydatne wsparcie i pomoc władz Okonka i Czaplinka oraz firmy Korbanek sp. z o.o.

Oczywiście rajd tworzyli rekonstruktorzy – a wzięli w nim udział członkowie  następujących grup i stowarzyszeń: AA7, GRH 5 Jäger Division, Kołobrzeskie Towarzystwo Kolekcjonerskie, GRH 2. pułku ułanów 1. Warszawskiej Brygady Kawalerii oraz BSMH „Perun”.

Więcej…

 

W dniach 1-3 marca 2013 odbył się rajd upamiętniający 68 rocznicę walk I Armii Wojska Polskiego o pomorskie miasta. Odwiedziliśmy Okonek, Podgaje, Jastrowie, Nadarzyce, Czaplinek i Kołobrzeg. Serdecznie dziękujemy za gościnne przyjęcie przez władze Okonka i Czaplinka, a także pomoc okazaną przez włodarzy tych dwóch miast i firmę Korbanek sp z o.o. w organizacji rajdu.

Wkrótce na stronie BSMH "Perun" pojawi się szczegółowa relacja, obecnie zaś prezentujemy wybrane zdjęcia z rajdu.


Więcej…

 

Termin rajdu został ustalony na piątek - niedzielę 1-3 marzec 2013.

 

W wydaniu papierowym i internetowym Głosu Koszalińskiego ukazała się wstępna informacja o rajdzie: Rajd z okazji 68 rocznicy walk Wojska Polskiego o pomorskie miasta

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama