W tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wesprzemy wspólnie z Koszalińską Koleją Wąskotorową. W specjalnym pociągu z okazji 28. Finału WOŚP będą rekonstruktorzy w historycznych mundurach.

Wyjazd z Koszalina do Rosnowa w niedzielę 12 stycznia o godz. 11:00 (dworzec kolei wąskotorowej Koszalin, ul. Kolejowa 4). Wyjazd z Rosnowa o godz. 13:00, powrót do Koszalina 14.10

Zapraszamy!

Więcej…

 

W dniu 11.11.2019 z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Koszalinie odbyły się uroczystości państwowe pod pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wzięła w nich udział delegacja BSMH Perun, która w historycznych mundurach złożyła pod pomnikiem wiązankę kwiatów.


Foto: Tomasz Chachaj

Więcej…

 

W dniu 10.11.2019 w Tychowie odbyło się widowisko historyczne "Zdobycie Szubina w czasie Powstania Wielkopolskiego", którego współorganizatorem było BSMH Perun. W widowisku wzięli udział również rekonstruktorzy z innych grup i stowarzyszeń, min. z SHE "Odkrywcy" z Koszalina, Towarzystwo Historyczne, z Kcyni, SAGO Koszalin, Grupa Szturmowa z Bydgoszczy. Komentarzem historycznym widowisko opatrzył dr Wojciech Grobelski, kierownik Muzeum Obrony Przeciwlotniczej z Koszalina.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie.

Więcej…

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama