W dniu 15 sierpnia 2019 z okazji Święta Wojska Polskiego odbył się już kolejny Piknik w Mundurze współorganizowany przez BSMH "Perun", Centrum Szkolenia Sił Powietrznych im. Romualda Traugutta i Muzeum Obrony Przeciwlotniczej. W tym roku przyciągnął on rekordową ilość gości, na których czekały liczne atrakcje.

Po oficjalnym przywitaniu przez Komendanta Centrum ppłk Józefa Trejdera, dowódcę 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego ppłk Wiesława Kaweckiego, prezesa BSMH Perun i Kierownika Muzeum OPL dr Wojciecha Grobelskiego piknik mocnym akcentem rozpoczęli strzelcy z JS 1373 Koszalin. Widowiskowe zatrzymanie samochodu z pirotechnicznymi środkami pozoracji pola walki podobało się publiczności.

Więcej…

 

W dniu 1 sierpnia 2019 członkowie BSMH „Perun” kolejny raz wzięli udział w inscenizacji upamiętniającej Powstanie Warszawskie w Sianowie. Inscenizacja została poprzedzona  uroczystością z udziałem wojskowej asysty honorowej z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych,  na której obecni byli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, wojska i innych służb mundurowych.  Ceremonię zaszczycił swoją obecnością uczestnik Powstania pan Eugeniusz Kaczorowski.

 

Więcej…

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama